DIY

DIY: svícen

25. srpna 2014 v 20:39 | BowlerLady
Zatím se všechny moje návody točily kolem módy, ne že by na tom bylo něco špatného ale rozhodla jsem se provést menší změnu a protentokrát vyrobit něco, čím se dá zvelebit pokojík, zpříjemnit klidná chvilku u knížky nebo dodat romantická atmosféra při večeři (s vaším miláčkem nebo s filmem s Tomem Hiddlestonem :-D)
K výrobě svícínku budeš potřebovat skleničku, tyrkysovou barvu na sklo, černou konturu na sklo, podložku/staré noviny a štetec.
Než začneš s vyráběním rozprostři si na stůl staré noviny nebo polož podložku. Skleničku zevnitř (!) nabarvi tarkysovou barvou, zvenčí konturou namaluj šupinatý vzor. Nech zaschnou. Pro lepší pigmentaci nanes ještě jednu vrstvu tyrkysové barvy a opět nech zaschnout. Skleničku vlož do trouby vyhřáté na 160°C, nech ji tam 30 minut, poté skleničku vytáhni, nech vychladnout a je hotovo. Stačí už jen čajová svíčka a krásné světelné efekty jsou na světě :-)

DIY: kraťasy se srdíčky

24. srpna 2014 v 23:19 | BowlerLady
Rozhodla jsem se trochu upravit své staré kraťasy (ano já vím, to brzo...ale snad ještě trocha sluníčka bude). Měla jsem v úmyslu vyrobit něco jednoduchého ale hezkého, což se mi, myslím, podařilo. Pro zájemce píšu i návod :-). Nečekejte nic náročného ani zdlouhavého, naopak :-).
Potřebovat budeš kraťasy (můžeš ustřihnout staré džíny, já zkrátila jedny své delší kraťasy), nůžky, pilník na nohy, bílou barvu na textil, štětec, staré noviny a lepící papírky.
První si připrav kraťasy, ustřihni je do délky, která ti vyhovuje (jako předlahu můžeš použít jiné šortky), okraj obrus pilníkem na nohy, vytvoříš tak roztřepení. Připrav si šablonu srdíčka, přelož papírek a vystřihnu půlku srdíčka, papírek rozevři a šablonka je hotová. Mezi nohavice vlož staré noviny, aby se barva nepropila. Šablonku přilep na místo, kde chceš srdíčko mít (já je umístila podél švů), nabarvi barvou na textil, tahy dělej směrem zvenčí dovnitř. Šablonku opatrně sundej, přilož na místo dalšího srdíčka atd. Barvu nech důkladne zaschnout, šortky vyper a máš hotovo.

DIY: rukavice

20. srpna 2014 v 22:38 | BowlerLady
Na rukavice je možná trochu brzo, ale léto se už chýlí ke konci a podzim se blíží. Takže určitě není od věci menší příprava :-)
Červené rukavice
Úplně obyčejné červené rukavice jsem koupila za 10 Kč, mašličky jsou vyrobené z nohavic starých džínů, které jsem ustřihla na šortky. Potom stačí už jen lepidlo na textil.
Z kousku starých džín ustřihni obdélníčky přibližně v šířce rukavic. V polovine je ovaž proužkem z denimu, tím vytvoříš rukavice, které pomocí lepidla na textil přilepíšk rukavicím a necháš zaschnout (já pro jistotu mašle zatížila, aby byly opravdu dobře připevněné).
Bílé rukavice
Na výrobu budeš potřebovat kamínky (já je koupila v Kiku, za 25 Kč) a také nějakou třpytivou ozdůbku, špejli, lepidlo na textil, nit a jehlu v případě, že jsou ozdoby našívací.
Kamínky naaranžuj dle svého vkusu, potom pomocí špejle nanes lepidlo na kamínky a ty aplikuj na rukavice, lepidlo nech zaschnout. Nakonec přišij ozdobu a je hotovo :-)

DIY: šperk do vlasů

25. července 2014 v 21:41 | BowlerLady
Nebudu se nijak rozepisovat, takže jen krátce. Dala jsem se do vyrábění ozdoby do vlasů a tady je výsledek :). Výroba není nic náročného: mušle jsem nalepila na kousek plsti, okraje zastřihla. Nakonec jsem ještě dodekorovala pár korálků v odstínech moře. A voilá :)

Osvěžující nápoj

12. června 2014 v 16:45 | BowlerLady
Během prosluněných dnů přijde vhod jakékoliv pití. Dodržovat pitný režim je základ. Obyčejná voda postačí ale není to taková zábava. Proto jsem připravila jednoduchý recept na osvěžující ovocno-zeleninovou vodu, která je bohatá na vitamíny a je extrémně nekalorická.
K její přípravě potřebuješ jen vodu a led, okurku a jahody. Okurku nakrájej na kolečka a jednoduše dej do vody. Okurka je z větší části tvořena vodou, je bohatá na vitamín C a také na některé minerály. Má nevtíravou chuť a je velmi osvěžující. Do vody přidej i nakrájené jahody. Také obsahují vitamín C, navíc ale i A, B, E a minerály jako draslík, hořčík, zinek nebo vápník. Voila! Zdravé, jednoduché, chutné a s neotřelou kombinací chutí :)

DIY: jednoduchá taštička

9. června 2014 v 15:44 | BowlerLady
Zdravím čtenáři, co podnikáte v tomto tropickém počasí? Já se včera poflakovala na koupališti...a učila. Možná...MOŽNÁ, kdybych nebyla celý rok flákač, mohla jsem taky trochu chytat bronz. Realita je jiná a ničit si tak těžce vydřenou pověst flákače by byla škoda. No, krom toho jsem se i činila. Ušila jsem kosmetickou taštičku (hodí se i na koupalište, naházela jsem do ní opalovák, sluneční brýle, hřeben, mobil a sluchátka) a vyrobila jednoduché (ale efektivní) šperky na léto. Návod v příštím článku :)
 
 

Reklama